Tema: Poezi Për Natyrën

Dallendyshet

Dallendyshet fluturojnë në qiell
Me krahët si gërshër
Qiellin kaltërosh
Ato zbukurojnë

Mbi ne fluturojnë
Gjithë ne na gëzojnë
Gjithë botën
Gëzojnë dhe zbukurojnë

- poezi nga Diellza Heta


- Poezia u dërgua nga Diellza -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3