Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  9
  • Emri i Vërtetë:
  • Dilan Reka
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Dylan është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ai ka filluar të merret me muzikë që në moshën dy vjeçe e gjysëm, ku është dalja e tij e parë në festivalin Celësi i Artë, i vlerësuar me çmimin e publikut. Nga mosha 4-12 vjeçare ka qenë pjesëmarrës në festivalet e femijëve në Shkodër, Tiranë dhe Shkup. Fitues i shumë çmimeve të para. Në 22 Prill 2011, mbajti koncert recital me këngët e Vaçe Zelës në TOB, Tiranë. Në Maj 2013, Dilan Reka merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Si Nje Zjarr Vje...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finalist në

X Factor Albania

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Gerard Merdani

Deklan

Xhevi

Stiv Boka

Klinti Çollaku

Ardit Çuni

Gussi

Genti Deda

Alban Ramosaj

Andi Stafuka


Tags: Dilan Reka, Dilon Reka, Dylan, Dylan Reka, Wits Dilan

Krijo Një Kartolinë