Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dilan Reka - Mamma Knows Best
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mamma Knows Best".
3. Video është e këngës "Mamma Knows Best", por nuk këndohet nga Dilan Reka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dilan Reka - Mamma Knows Best  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/02/2014

2014-02-10T22:24:17+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mamma Knows Best" kënduar nga Dilan Reka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dilan Reka i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ëmbla Elezi - Mamma Knows Best

Well there is something going down
Like the storm in the sky
I ain't gonna be played by your behavior
How can I trust someone who's lying to me

So bow out, go!
Now I said bow out, leave!
I said take your stuff and go
'Cause you're not for me no

Mamma knows best when times get a-hard
And papa always has a joke to make me laugh
See, mamma knows best when I feel down
To bring me up and always keep my feet on solid ground

See I ain't no old rag doll
That you can pick up and drop
And all of this inconsistent love
I think it's time that it s-t-o-stops

So bow out, go!
Now I said bow out, leave!
I said take your bags and go
'Cause you're not for me, no

Mamma knows best when times get a-hard
And papa always has a joke to make me laugh
See, mamma knows best when I feel down
To bring me up and always keep my feet on solid ground

"Just be the best," my daddy said to me
"Always use humor as your therapy
Don't ever take life too seriously
Just do you, 'cause you do you so perfectly."

See mamma mamma knows best
See daddy daddy knows best
See mamma mamma knows

See mamma knows best when times get a-hard
And papa always has a joke to make me laugh
See mamma knows best when yes I feel down
To bring me up and always keep my feet on the ground

See mamma mamma knows best
See daddy daddy knows best
See mamma mamma knows best
See mamma mamma knows best
See daddy daddy knows best
See mamma mamma knows best

Vanesa Sono - Mamma Knows Best

Well there is something going down
Like the storm in the sky
I ain't gonna be played by your behavior
How can I trust someone who's lying to me, so

Bow out, go!
Now I said bow out, leave!
I said take your stuff and go,
'Cuz you're not for me
Mama knows best when times get hard
And papa always has a joke to make me laugh
Mama knows best when
I feel down, to bring me up
And always keep my feet on solid ground

See i ain't no old rag doll
That you can pick up and drop,
And all of this inconsistent love
I think it's time that it S.T.O stops

So bow out, go!
Now I said bow out, leave!
I said take your bags and go,
'Cuz you're not for me
Mama knows best when times get hard
And papa always has a joke to make me laugh
Mama knows best when
I feel down, to bring me up
And always keep my feet on solid ground

Just keep the best of ma'
Daddy said to me
Always use humor as your therapy, yeah
Don't ever take life too seriously,
Just do you, 'cuz you do you so perfectly

See Mamma Mamma knows best
See Daddy Daddy knows best
See Mamma Mamma knows...

See Mamma knows best when times get hard
And Papa always has a joke to make me laugh
See Mamma knows best when I feel down
To bring me up and always keep my feet on the ground

See Mamma Mamma knows best
See Daddy Daddy knows best
See Mamma Mamma knows best
See Mamma Mamma knows best
See Daddy Daddy knows best
See Mamma Mamma knows best
Yeah, yeaaaaaah!
Më Shumë Këngë Nga Dylan:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë