Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Dilan Reka - Buzëqesh  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

25/12/2015

2015-12-25T20:20:59+00:00

Muzika:

Endri Sina

Pjesëmarrëse në

Festivali i 54-të në RTSH
Buzëqesh sa herë që të shoh
Ësht muzik çdo fjalë që thot
E ndodh gjithmon
Të ndihem bosh
Kur ajo mungon

Edhe sot vetminë ndjej pranë
S’i dëgjoj më hapat e saj
Sa net pa jetë do shkojnë
Dersa të guxoj…….
Dersa ti tregoj

Çdo ditë, veç ty po të kam
Pa ty në botë humbas
Më duhesh ti më duhet zëri yt
Sapo ti hap sytë…
Të ndjej dhe kur je larg
Ti je mendimi parë
Si 1 Ajsberg po më vret ngadal
Buzëqesh ti sot, dhe ikën prap

Ëndërroj në duar ta kem
Më pëlqën parfumi i saj
Çdo çast kërkoj që ti tregoj
Sa shumë e adhuroj


Më Shumë Këngë Nga Dylan:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet