A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Dilan Reka - Mos Harro


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

22/12/2016

2016-12-22T21:21:51

Lyrics:

Agim Doçi

Music & Arrangement:

Edmond Zhulali

Participating in

Festivali i 55-të në RTSHIt's a long time that we try finding the lyrics to "Mos Harro" sung by Dilan Reka.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Dilan Reka attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Noga - Mos Harro

Ka koh at sy s'e kam pa
Ka koh me ty jemi nda
Me mu n'gjyna ke hy
S'te fajsoj un
te besova si femi

[REF.:]
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin të t'harroj
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin, E lus zotin
E lus zotin të t'harroj

I lash dhe shokt për ty
E pash qe s'ke kufi
Tani kudo që je
Gjeje dikë tjeter
qe si un të sheh

[REF.:]
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin të t'harroj
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin, E lus zotin
E lus zotin të t'harroj

Ryva Kajtazi - Mos Harro

Krejt papritë,nisi si një lojë,
të njohë shumë mirë ,e di që s'je fajtor,
është një ndjenjë,një ndjenjë që trupin ta kaplon,
s'të lë të qetë, sa do që ti t'luftosh.

Oooo e urrej,vetën e urrej që s'mundë të t'kem,
je magji që ndodh një herë në jetë.

REF.
Nëse t'falem ty,unë nuk bëj mëkat,
pse lejon të vuaj për çdo natë,
ndoshta do t'kujtohet një fjalë,
ndoshta do të prek ty një mall,
mos harro,mos harro je Dashuria ime parë...

ndoshta do t'kujtohet një fjalë,
ndoshta do të prek ty një mall,
mos harro,mos harro je Dashuria ime parë...

Ka shumë kohë, që pres në errësirë,
më mungon, çdo minutë që m'falje ti,
nëse kthehesh,sërish pranë meje ndonjë ditë,
do t'marrë fund pikllimi im për ty,

Oooo e urrej,vetën e urrej që kurrë s'ta thashë,
vetëm ty në jetë unë të kam dashtë.

REF.
Nëse t'falem ty,unë nuk bëj mëkat,
pse lejon të vuaj për çdo natë,
ndoshta do t'kujtohet një fjalë,
ndoshta do të prek ty një mall,
mos harro,mos harro je Dashuria ime parë

ndoshta do t'kujtohet një fjalë,
ndoshta do të prek ty një mall
mos harro,mos harro je Dashuria ime parë...
mos harro ,mos harro je Dashuria ime parë...

Liridona Spahiu - Mos Harro

mos me thuaj se do largohesh
mos me thuaj ska kuptim
jo mos thuaj se doshperohem
kur ne faqe sheh lotin tim

mos haro un isha dielli
shpirtin tone per ta ndricuar
mos haro un sot jam dhembja
si val deti e trazuar

ri me mua jo mos shko
mos me thuaj me haro
pse shum vite iken shkuan
dhimjen time jo se shuaj

mos haro un isha dielli
shpirtin tone per ta ndricuar
mos haro un sot jam dhembja
si val deti e trazuar

mos haro un isha dielli
shpirtin per ta ndricuar
mos haro un sot jam dhembja
si val deti e trazuarKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019