Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Dilan Reka - Karma  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

12/11/2018

2018-11-12T13:03:22+00:00

Muzika:

Gridi Kraja

Teksti:

Florian Zyka

Pjesëmarrëse në

Festivali I 57-Të Në RtshKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Karma" kënduar nga Dilan Reka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Melinda - Karma

[REF.:]
Mos m'hajde mbrapa, oueoh
Tu ka hek ty maska, oueoh
Premtime t'thata, oueoh-oh
Jo bre nuk ta fala, oueoh

Mos um thuj falma
Fuck how you feel
Lutu si karma
Ty ka me tu kthy
Menen tek plaga
som pe lo anash
Zemra si ftyra e Tony Montanas
s'ka mo manjana
Mos um thuj baby
S'je ti my daddy
Ja bone vetit
Lypsha me t'pas afer vetit
Ku ke ti?
Mshele mo gojen ose po ta kepi

[REF.:]
mos m hajde mbrapa, oueoh
Tu ka hek ty maska, oueoh
Premtime t'thata, oueoh-oh
Jo bre nuk ta fala, oueoh

Zemren ma gjujte pluma
Se tu i pa ke lujt
Tash une e di pse t'hupa
Zotit ju luta me m'rujt
S'e meriton me m'pas mu
E meriton me vujt
Tash une e di pse t'hupa
Zotit ju luta me m'rujt

Fallc dole ti fallc
Rrenat si fallc sta dho as doren e majt
Hajt dilem perjasht
Kpute mo,thash
Heku pi kujna pi han
Lot krokodili o xhan
dokesh i omel po dole pikant
Dashni me fajde dhe mos foolirat
Keshe ti qen sa injorant

[REF.:mos hajde mbrapa, oueoh
Tu ka hek ty maska, oueoh
Premtime t'thata, oueoh-oh
Jo bre nuk ta fala, oueoh

[REF. Mos hajde mbrapa, oueoh
Tu ka hek ty maska, oueoh
Premtime t'thata, oueoh-oh
Jo bre nuk ta fala, oueoh

Oueoh, oueoh, oueoh-oh, oueoh-oh
Oueoh, oueoh, oueoh-oh, oueoh-oh

Seli - Karma

Versse :1
Hey Bebe Kur pom Sheh me tjeter kon
ty inati po t’kaplon Amo mos harro, Qe
Ti je kon Qajo qe vet ki dasht me u n’da
Nuk e merrshe Seriozisht kur t ‘thojsha hajt se ki me pa

se ke mendu qe 1 dit kom me t’mungu
ti je larg e tash jeto pa mu
se ke mendu qe 1 dit kom me t’mungu
ti je larg e tash jeto pa mu

Qysh po thu Hajde merrem
A thu na Dy ku metem
qysh po thu Hajde merrem
N’Zemer tane Kober ki pas Veq Helem

Reffreni :

A din Qysh jena kon dikur na dy
Na Dy, Na dy
E di qe ti Don Te un me u kthy
me u kthy yyyyy
E un e kom dit qe ti ki me u kthy
yyyyyyy
Se ti vet e prishe ket Dashni
se ty per mu kurr s’ta ka Ni

Versse : 2

qysh jena kon mo nuk kthehna
se ti vet dojshe me m’bo skena
qysh jena kon ma nuk jena
qashtu e deshte e un ta ktheva

ti ke mendu qe lun me mu e tash je helmu
prej xheloziz tepert kur po m’sheh me 1 Tjeter
Se ke mendu se nuk munesh me m’shkatrru
se muj me vujt pak e me u kthy veq ma i etur

Qysh po thu Hajde merrem
A thu na Dy ku metem
qysh po thu Hajde merrem
N’Zemer tane Kober ki pas Veq Helem

Qysh po thu Hajde merrem
A thu na Dy ku metem
qysh po thu Hajde merrem
N’Zemer tane Kober ki pas Veq Helem

Reffreni:

A din Qysh jena kon dikur na dy
Na Dy, Na dy
E di qe ti Don Te un me u kthy
me u kthy yyyyy
E un e kom dit qe ti ki me u kthy
yyyyyyy
Se ti vet e prishe ket Dashni
se ty per mu kurr s’ta ka Ni

Leon - Karma

Verse1: Leon

Krejt na kan pa dor per dore
Po sonte n'qytet jom ka eci n vetmi
Ma coptove zemren kur ma more
Vec kujtimet kan met en memory

Tash e gjen veten nven tem smundesh mu majt
Ndhom e myllun tu flejt me lot en sy
Sado qe je pendu koven e ki shum tu kajt
Ska kuptim me ngjit dicka qe e ke thy

Se ti mke lon nkohen ma tvshtir
Logjikoje vet mir ki bo a thu
Se ti vet em ki thon kurr me ty nuk jom shtir
Tkom desht po tash mo nuk tdu

Si un dikur nkujtime zhytet kur dehet
Bota me rrota thon karma I kthehet
Per ty me lot nsy lash dashnin e vjeter
Qashtu mle mu per ta dhe aj ty per nji tjeter


Ref...
Leon: 1x
Sen I komplikum karma,T’vret ma shum se arma
Ajo sem fal mu un sta fali ty,As ti ate nuk e fal mo
Sergi: 2x
Sen I komplikum karma,T’vret ma shum se arma
Ajo sem fal mu un sta fali ty,As ti ate nuk e fal mo

Verse 2 : Leon
Ta thevi zemren si ti mu temen
Dyt I kena na emrat e nemun
Femen magjike lash ty me tbo temen
Tash nuk du me tpa as me t thirr n emen

E kisha se kom mo E desha se du mo
Ishim po sjena mo ouuu no
E kishe se ke mo E deshe se do mo
Ishit po sjeni mo ouuu no

Bota me rrota thon
Dielli nxe nisoj per teton
Kur ti bon dom dikuj qe t don
Edhe ti njejt qashtu e meriton

Life is a bi**h koha t kallxon
Kur ti qan ajo me tjetrin gzon
Edhe ty njejt qashtu ta bon
Tash du me tpyt a mkupton?

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Dylan:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet