Dimmmz
Dimmmz

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Emri i vërtetë:
  • Qendrim Xhakoli
  • Vendlindja:
  • Vushtrri
  • Jeton në
  • KosovëBiografia

BIOGRAFIA: Dimmmz është një këngëtar. Emri i vertet i tij eshte Qendrim Xhakoli. Ai lindi ne Vushtrri aktualisht edhe ku jeton. Dimmmz dhe kolegu u tij Royal-P formuan nje Rap&Grup te quajtur RealGangsta. Keta te dy kane bere shum kenge te inqizuara ne Studion Interplay. ku dhe tashme jane bere disa vite qe jan pjes e Interplay Clicka (Lunatics) Clicka permban 5 antare JT, Dimmz, Royal-P, Sttyler, Efinar. Më datë 1 Prill 2014, Dimmmz publikon videoklipin "50 Bars"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 3