Dimmmz
Dimmmz
Dimmmz
  • Emri i vërtetë:
  • Qendrim Xhakoli
  • Vendlindja:
  • Vushtrri
  • Jeton në
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Dimmmz është këngëtar. Emri i vertet i tij eshte Qendrim Xhakoli. Ai lindi ne Vushtrri aktualisht edhe ku jeton. Dimmmz dhe kolegu u tij Royal-P formuan nje Rap&Grup te quajtur RealGangsta. Keta te dy kane bere shum kenge te inqizuara ne Studion Interplay. ku dhe tashme jane bere disa vite qe jan pjes e Interplay Clicka (Lunatics) Clicka permban 5 antare JT, Dimmz, Royal-P, Sttyler, Efinar.

Më datë 1 Prill 2014, Dimmmz publikon videoklipin "50 Bars".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: High123 High123  Komente 3