Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dino Zhygjeli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Ulqin 
BIOGRAFIA: Dino Zhygjeli është një këngëtar i njohur. Dino Zhygjeli është nga Ulqini dhe studion në Tiranë për artitekturë. Dino Zhygjeli ka lindur në Ulqin të Malit të Zi, ku kreu shkollën fillore dhe te mesme, ndërsa studion në Tiranë për artitekturë. Rrjedh nga një familje qytetaresh, me tradite intelektuale dhe kulturore. Dini, edhe pse talentin e tij prej këngëtari e nxori papritur para ca kohësh, ai çdo here ka qene i pasionuar ne jetën kulturore, me pjesëmarrje ne organizimin e aktivitete te ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

The Voice Of Albania

Anëtar i grupit

Burn

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Armend Milla

Suad Mehmeti

Sammy Ceka

G-Soldier

Rapp Dogg

Mirsad Shabani

Bujar Paloja

Suat Ajdini

Bigx

Tha Answer

Tags: Dino Zhygjeli


Komente mbi këtë artist