Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Diola - Prane Teje  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 3

Komente

Asnjë Koment

16/04/2006

2006-04-15T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Prane Teje" kënduar nga Diola.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Elvana Gjata - Prane Teje

do mundohem edhe nje her vertem per njo momen te jem pran teje ,pran tej te jem
njemiljon puthje do te jam dhe pa frym po te jem je....

joojoo nuk do zhdukem,ti je gjithmon nata im e par ti je je ti shpirti vetem ti ooo
ref:
ani ani loqka jeme ti ooouu un e di do jesh me mua ani me mjafton vetem nje nat ty tet kem praaaann jo mos me thuaj

joojoo nuk do zhdukem,ti je gjithmon nata im e par ti je je ti shpirti vetem ti ooo

ref:
ani ani loqka jeme ti ooouu un e di do jesh me mua ani me mjafton vetem nje nat ty tet kem praaaann jo mos me thuaj

do mundohem ne nje momen pran teje te jem ani loqka jeme hajdee he he he he haaauu

ref:
ani ani loqka jeme ti ooouu un e di do jesh me mua ani me mjafton vetem nje nat ty tet kem praaaann jo mos me thuaj

Baba Trodon - Prane Teje

Ej zemer, me vret malli pse me ty nuk jom , po digjem un si zjarr, pse pran vetit nuk te kom ,cdo nat po mendoj veq per dashurin ton , athu do zoti qe kjo jet te na bashkoj , te shoh un cdo dit e nuk mund te flas me ty, zemra me pikon xhak, kur mshikon me ata sy , po rri un i heshtur, dhe veq per ne mendoj, po spo di qka te bej , spo di si te veproj,kam mbetur peng i kot, se nuk levizi dot, po me plas kjo zemer, po me mbushen syt me lot, te dua bre zemer e ti ket se ki kuptu , po mendon qe tgenjej dhe qe muna met trathtu , ket kang mbaje n'mend , nzemer pergjithmon , mbaje si kujtim dhe deshmi e dashuris ton , dhe mos harro se gjithmon do te dua , ne ket bot qe femer egziston vetem ti per muaa..
reF:
TI PO ME MUNGON , ZEMRA IME TY TE DOON, JAM ME TY OJ ZEMER TET KEM PRAN UN PERGJITHMON, TI PO ME MUNGON ZEMRA IME TY TE DOON, JAM ME TY OJ ZEMER TET KEM PRAN UN PERGJITHMONN..
Nese vertet me don ,at'her mos me le qe t'ik , mbahem fort nkraht e tu , mos tpendohesh 1 dit, dua be lock te ndryshoj se kshtu nuk shkon, por 1 gje ta premtoj, zemra perjetsisht te don,te lutem bukuroshe dicka ndrysho ne ket jet, veq kallma dashurin, dashuro ne te vertet, se edhe pak koh nga ky vend un po iki , nese nuk jom un me ty dot me plasi mu shpirti, e te lutem bre zemer ne vetmi mos me le , me shtrengo ne gjoksin tond , me gjith fuqin qe ke, dua ta ndjej frimen edhe zemren se si rrah, me kujtohet shum mir perher te par kur tkom pa., e fitove zemren time , me veq shikim te vetem , e per ty jam ne gjendje ta dho edhe jeten , se kjo dashuri te madhe qe e ndjej un per ty , mbizotron n'zemren teme edhe shihet nsyt e mi..
Ref..
TI PO ME MUNGON , ZEMRA IME TY TE DOON, JAM ME TY OJ ZEMER TET KEM PRAN UN PERGJITHMON, TI PO ME MUNGON ZEMRA IME TY TE DOON, JAM ME TY OJ ZEMER TET KEM PRAN UN PERGJITHMONN..
Dashuri te madhe ndjej un per ty dit e nat, e i falem zotit , qe ma dhuroj mu kete fat, qe te jem me ty ne zemren tonde te ngroht, dhe me bukurin e rral qe egziston ne ket bot, te dua bre shpirt se e vetmja je per mua , dua dashuri te plot, se per ket kam luftuar, me shpeto nga harresa , me shpeto nga merzia, mbushem plot dashuri , me largo nga vetmia , te kam shpirt te kam lock, te kam edhe xhan , egziston veq ti per mu , ket shum her ta kam than , o zot shendrrite rrugen e dashuris ton, veq qe tjemi te lumtur ne pergjithmon, qe te mos nderhyj askush , ne ket dashuri te madhe , po te jet e paster, pa brenga e pa halle, e te jet keshtu , njer ne fund te jetes, se kjo osht dashuri, dashuri e se vertetess..
REf..:
TI PO ME MUNGON , ZEMRA IME TY TE DOON, JAM ME TY OJ ZEMER TET KEM PRAN UN PERGJITHMON, TI PO ME MUNGON ZEMRA IME TY TE DOON, JAM ME TY OJ ZEMER TET KEM PRAN UN PERGJITHMONN..
Më Shumë Këngë Nga Diola:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet