Më mbaj mend (për 1 muaj)

Njeriu Në Olimp

Nëse njeriu ngjitet në Olimp, dy mundësi ka.
Ose njeriu e ngre malin dhe në sfidë ndjen në fund triumf; ose njeriu e sheh veten kaq larg, shpërfill njerëzinë, i merren mendtë dhe bie në tokë si shkëmb i rëndë, bashkë me malin.

- poezi nga Dionis Xhafa


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet