Dionis Xhafa Poezi
Dionis Xhafa

Kohë E Plagës Së Qelbur

Që të dish se në ç’kohë jeton,
nuk ka nevojë të mendohesh shumë dhe se shumë të mendohesh s’duhet,
e thotë bukur një poet ruë që jeton në Moskë”: “Është kohë e plagës së qelbur”.

- Poezi nga Dionis Xhafa{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0