Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Trishtim

Vdekja Më Vjen Përditë

Vdekja më vjen përditë nga ky atdhe, nga ky vend ku njerëzit dinë vetëm t’ja fusin njëri – tjetrit,
më vjen mua vetëm e keqja, sepse janë provokatorë, të tmerrshëm ziliqarë, të ndyrë dhe fajtor të nxjerrin ty,
këtu nuk jetohet prej vërteti se dhe nëse tjetri bën gabim të thotë se ti je fajtor dhe është një vend i mallkuar, i keq, i poshtër ky,
në këtë atdhe për sa kohë do të jetoj dhe për sa kohë do të jem unë gjallë, e di se vdekja më vjen përditë.

- poezi nga Dionis Xhafa


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet