Dionis Xhafa Poezi
Dionis Xhafa

Gërvishtja E Qiellit

Qiellin e lartmadhëruar e kanë gërvishtur, e kanë copëtuar në një mijë copë,
Antigonën e vranë dhe Krausi qesh në mënyrë djallëzore, vetëvrasje ka pastaj,
pas ngjyrave blu të qiellit fshihet llum i madh i jetës njerëzore, që fsheh djallëzi,
o gërvishtës të qiellit, dhunues të lirisë dhe të vërtetës, Kruausin vare në litar.

- Poezi nga Dionis Xhafa


- U dërgua nga Dionis Xhafa -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0