Besnikëria

Një qen më erdhi nga pas
dhe nuk ndalej së ecuri pas meje,
këtë gjë e sigurt që një njeri që nuk do ta bënte, jo pas meje, por përkrah,
një njeri jo, sepse është kafsha më tradhtare në botë.

- poezi nga Dionis Xhafa


- Poezia u dërgua nga Dionis Xhafa -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1