A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Hakmarrje Fqinjësh

Fqinj të bindur se ne jemi inferiorë, të pabesët si ata,
vrasin shqiptarë si pa fre, pa ndërgjegje njerëzore, kafshërisht,
hakmarrje fqinjësh e egër, vrasje në kufi, si qen race të poshtër,
është dhjetor, stinë e ujqërve, mjegull ka, e zhvillohet hakmarrje fqinjësh.

- poezi nga Dionis Xhafa


- Poezia u dërgua nga Dionis Xhafa -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019