A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Titos

Në qendër të Shkupit, e pashë statujën e Titos,
kokën e tij të ulur, madhështinë si figurë politike,
format e errëta mbi të krijoheshin prej resh pas tij,
45 vite histori, më kalonin parasysh, e në mua, një dyshim i thellë.

- poezi nga Dionis Xhafa


- Poezia u dërgua nga Dionis Xhafa -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019