A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Blu

Një ngjyrë e pastër dhe e qiellit,
blu-ja, ah ç’pasqyrim i shpirtit të papërlyer,
e lirinë ka në thelb, atë qielloren, galaktikën,
një univers që më shoqëron me yje lart, në udhë yjore, të pafunde.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019