Dionis Xhafa Poezi
Dionis Xhafa

Dashuri Dhe Drejtësi

Njeri, dashuri dhe drejtësi shih në jetë,
e nëse nuk i ke asnjërën prej tyre, ose mangët je,
në këtë botë nuk po sjell mirësi.

andaj, pikë –pikë, dhuro dashuri e pesho…drejtësi.

- Poezi nga Dionis Xhafa


- U dërgua nga Dionis Xhafa -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0