Dionis Xhafa Poezi
Dionis Xhafa

Shpirt Kriminal

Një shpirt kriminal e mbyll atdheun e vet me gjemba,
lirinë ua mohon njerëzve dhe ka frikë nga ufot, dritat i bën terr,
izolim, shkatërrim, rrënim dhe më tutje rrethim si në mesjetë,
e lufton me bishat që nuk ekzistojnë, si përbindësh me një sy.

- Poezi nga Dionis Xhafa


- U dërgua nga Dionis Xhafa -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0