Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flutura E Bardhë

Një paraardhës i imi sikur m’a shtron rrugën me shpresë dhe dëshirën e tij,
e ai gjithmonë më sjell flutura në derë, në dhomë, në shtëpi dhe për çudi,
eh për çudi ky paraardhës, më i miri dhe më i zgjuari, siç thonë se ka qenë,
më solli një flutur të bardhë, jashtë dere, e pashë me sytë e mi, ishte flutur e bardhë.

- poezi nga Dionis Xhafa


- Poezia u dërgua nga Dionis Xhafa -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet