A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Një Shpirt

Një shpirt mbushur me dashuri sa një mal më mirë është,
sesa trup mbushur me hedhurina vend e pavend,
trup kallkan e me zemër të ftohtë, që vec rren për me u majm,
një shpirt mbushur me dashuri është më mirë.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019