Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mbi Argjironë E Kadaresë

E mbaj mend i vogël, recitoja “Argjironë”,
me kujdes dhe lehtë, me vrull si prej dallge deti,
dhe ashtu lehtas, poezia vinte e merrte një jehonë,
si muzikë e ëmbel, si puhizë, si flatra zgalemi.

- poezi nga Dionis Xhafa


- Poezia u dërgua nga Dionis Xhafa -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet