A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Buzëqeshjet E Vendlindjes

Buzëqeshjet e vendlindjes janë të ëmbla mjaltë,
dhe fëmijet rriten me ëmbëlsi gjithashtu,
dhe kur shoh fushat e malet më bëhet zemra mal,
e fluturat fluturojnë, mbi malet, zanat, një pishë, një dru.

Dashuria do të doja të vlonte nëpër zemra,
vogëlushet të rriten me më të mira,
varfëria të mos dergjet, as harresa,
mos të nxihet dhe të rrijë larg mëshira.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019