A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Duart E Shtrira

Duart e shtrira janë varfëria që flet me zemër e shpirt,
dëshmi e varfërisë që ka pllakosur vendin, një trishtim.

Duart e shtrira janë shfaqja e përjetshme që nuk të hiqet si shikim,
ata duar të shtrira s’janë gjë tjetër përpos se varfëria shpirtërore e shoqërisë.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019