Më mbaj mend (për 1 muaj)

Heshtja E Rëndë

Hesht, sepse thonë se kush di të heshtë, di edhe të flasë,
bëjë atë të rëndë, maksimumin nga vetja jep e tradhtinë e të keqen lërua të tjerëve,
jep maksimumin e lumturo kudo e ngado, ti je ai që je, origjinal, ndryshe nga çdo qënie e kësaj bote,
dhe me fjalët e tua fisnikërisht që të zbukurojnë, ndaj dhe unë kam zgjedhur të hesht rëndë.

- Poezi nga Dionis Xhafa


- U dërgua nga Dionis Xhafa -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente 0