Më mbaj mend (për 1 muaj)

Diti-G
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
Këndon kryesisht: hip-hop

Diti-G është këngëtar. Arditi ose Diti-G ka filluar te merret me muzik ne rrymen hip hop qe ne moshen e adoleshnces. nje nga kenget e tij eshte per tragjedi ne jeten e tij aksidentin e babit te tij por fatmirsisht ai akoma jeton.eshte futur ne grupin e famshem banda butuesi.nje nga diss-at e tij me te famshem dhe eshte be hit eshte diss-i qe i kushtohet insectit.ajo kenge u be shum e njohur edhe nga kundershtaret edhe nga fansat e tij.nje keng qe per nje koh record u be hit nje kenge qe te cilet cdo kush qe e degjonte i behej fiksim.po me ate kenge diti-g do te merrte pjes ne top ftest 7.

Më datë 11 Janar 2019, Diti-G publikon videoklipin "Princesha".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  lejdis    MrLyricaal  

Komente

1


Komente 1