Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Emri i Vërtetë:
  • Fitim Tafhsi
  • Vendlindja:
  • Kukes 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 22 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Dizony është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Dizony është edhe tekst shkrues i shume kengeve dhe emri i tij i vertet eshte FITIM Tafhasi. I lindur ne Kuks me 15 shkurt te vitit 1997, por tashme prej vitesh jeton ne Durres, Pasioni per muziken lindi qysh heret, ne moshen fëmijërore, Por me krijimtari dhe interpretime filloi prej vitit 2014. Rap-artisti shqiptar kreu shkollen e pergjithshme ne Manez te Durresit. Po ashtu njihet si "The leader" ne labelin "Eternal 99", i cili u krijua po ate v...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Gold R4Y

Seli

Lekssi

Klevi ABG's

Princi Rebel (Ani)

Alby

Mc Kristi

Ergi Zejnuni

Lani (Street Thugs)

Noka


Tags: Dizony, Eternal 99, Fitim Tafhsi

Krijo Një Kartolinë