Dj Aldo
Dj Aldo
Dj Aldo
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: dance
Dj Aldo është dj dhe autor këngësh i njohur. Ai u bë i famshëm për miksimet e tij dhe muzikën e përzgjedhur që në fillimet e tij, ndërsa vjen dhe me risinë më të fundit. Ai njihet nga të gjithë si DJ Aldo, ndërsa suksesi i tij i ka zanafillat e hershme.

Më datë 5 Tetor 2013, Dj Aldo publikon videoklipin "Love For The Summer", në bashkëpunim me Dhanny.

Më datë 18 Janar 2016, Dj Aldo publikon videoklipin "Don't Let Me Go", në bashkëpunim me Lorela.

Më datë 22 Prill 2016, Nrg Band & Dj Aldo publikojnë videoklipin "Mos U Nal". Me këtë këngë, Nrg Band & Dj Aldo u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2016 (2016), Top Music Awards 2016 (2016).

Më datë 1 Shtator 2016, Dj Aldo publikon videoklipin "Hands Up", në bashkëpunim me Melloquence. Muzika e këngës u punua nga vetë Dj Aldo.

Më datë 20 Maj 2018, Estto & Dj Aldo publikojnë videoklipin "Asaj". Muzika e këngës u punua nga Dj Aldo, Estto, teksti u shkrua nga Estto.

Më datë 27 Tetor 2018, Dj Aldo & Estto publikojnë videoklipin "Ti".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0