Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dj Cimi - Kur Ta Kujtojsh Prishtinen (Feat. Urimi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

(Dj Cimi)

Zemer thua meet pas ngat
t'jesh e imja qdo dit e qdo nat
koha iken vjet po shkojn
je e vetmja ne dhjet miljon
nuk edi a me kujton
qdo nat zemer me mungon
kujtoje sante dashurin
mos harro puthjen e par
ne Prishtin

(Urimi)

vaj lej lej lej lej lej lej
Kur ta kujtosh Prishtinen
kujtom edhe mua
vendin e par e dashur
kurr s'ka me e harruar
kur ta kujtosh Prishtinen
kujtom edhe mua
vendin e par e dashur
kurr s'ka me e harruar,
nese me zemer oj zemer
me ke dashur ti mu
ama pash besen pash jeten
thuj ni her TE DU

(Dj Cimi)

Ti ne Shkup une ne Pej
malli per ty zemren ma thej
ka kalu koh e gjat qe s'jem pa
kjo dashni si plumb me ka vra
do te doja te ishe me mu,
m'ka marr malli per buzet e tu
hala ne zemer te kam ti e din
je dhe mbetesh gjithnje ne shpirtin tim

(Urimi)

vaj lej lej lej lej
Kur ta kujtosh Prishtin
kujtom edhe mu
vendin e par e dashur
kurr s'kam me e harru
kur ta kujtosh Prishtinen
kujtom edhe mu
vendin e par e dashur
kurr s'kam me e harru
nese me zemer oj zemer
me ke dasht ti mu
ama pash besen pash jeten
thuj nje her Te Du

Ky tekst u dërgua nga FloraaRenditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2013


Më Shumë Këngë Nga Dj Cimi:


Komente 1


Dj Cimi - Kur Ta Kujtojsh Prishtinen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Ta Kujtojsh Prishtinen".
3. Video është e këngës "Kur Ta Kujtojsh Prishtinen", por nuk këndohet nga Dj Cimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.