Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dj Gimi-O & Xhela Abazi - Mihane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mihane".
3. Video është e këngës "Mihane", por nuk këndohet nga Dj Gimi-O & Xhela Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Dj Gimi-O & Xhela Abazi - Mihane Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

06/12/2018

2018-12-05T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mihane" kënduar nga Dj Gimi-O & Xhela Abazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 20 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
20

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bebe - Mihane

Flori:
A e keni pa ju Mihanen
qe edhe diellit ja merr anen
kur me bjen ajo ndermend
nuk me zihet vendi vend
beli saj eshte si selvi
edhe buzet si qarshi

Mihane (sk sk ska) ,
Mihane (sk sk ska)
Mihane ,
U tranova per ty

Mihane,
Oj Mihane ,
Mihane ,
Mihane loqka jem.

BEBE:
Sick ey sick ey foto plot teli
mendja jeme te ti ngeli
Mihane pse spo ma jep shancen
hajde me mu futja leje injorancen

Mihane (sk sk ska) ,
Mihane (sk sk ska)
Mihane
,U tranova per ty

jehh jehh Mihane
jehh jehh Mihane
jehh jehh Mihane
qy qa na bone
ej Mihane po ja merr anen dillit
ty nuk tkisha rrejt as diten e 1 prillit
veq mu kon me ty jom tu e Feelit
menoje qysh munem me kup bashk Chillin
qysh me ja bo me tqit pite Nushi
e di qe ti je msu me hanger Sushi
po ti e din qe une ty tdushi
hajde bohmi bashk e jeten Chill ta mushi.

Flori:
Mihane (sk sk ska) ,
Mihane (sk sk ska)
Mihane
,U tranova per ty

Mihane,
Oj Mihane ,
Mihane ,
Mihane loqka jem.

Mihane (sk sk ska) ,
Mihane (sk sk ska)
Mihane
,U tranova per ty

Aurora - Mihane

nanananana
nanananana
nanananana na
ouh
i got a love te duam ty ouh
i got a love te duam ty
mihane nihane
te duam ty

pse ti mua me ke thye
nu mundem pa ty
nuk e din o shpirtin sa te duan ty

mori mihane kqyr qka na bane
kam rra mhall me ty
sa shume ti mua me ki thy
yeah yeah
me ke thy

mori hane
mori hane

?mke hi ne gole? mihane
i got a love ...
mihane mihane te duam ty

AB-MC - Mihane

A e keni pa ju Mihanen
Qe edhe diellit ja mer anen
Kur me bjen ajo ndermend
Nuk me zihet vendi vend

Beli i saj si selvi
Kur ec rruges si mafi ( 000..)

refreni 2x:
Mihane Mihane Mihane
Mihane Loqka jeme

BleNdI-X :

Pse mihane kur del nrrug ti po mtranon
kur po hec rruges prej tjerav po dallon
Pse mihane ner kule vesh qerapa
Je e fort e fort krejt djemt ty tvijn permrapa

Se ti kur del nqytet krejt me sy i han
a e din shoqet tua krejt inati ta kan
Mihane ma e mira me faqe tkuqe
ta kisha ndrru emrin ta kisha bo Buqe .

Me ty kisha nejt prej t’Hones deri n’t'Honen
me flok tgata ski nevoj me ngjik konen
Je ma e mira ti krejt m’tranove
a po e don ni Red Eagle bash prej Kosove

Ta kisha ble blluzen e hek polloverin
Skishe dal mo kom ta kisha ble edhe kerrin
Edhe tkisha lon edhe serialet mi kqyr
per me tbo perveti kjo osht e vetmja m’nyrë.

refreni 2x:
Mihane Mihane Mihane
Mihane Loqka jeme.

BuJaa :
Ni dit t’shtune rrugs me havera jom kon
ish kon dritarja qel kanga ” nusja jon”
I kishin kry krejt punt e ishin mledh teton
Mihanja vet e treta tuj e thy belin ish kon.

U kuq kur m’pa e ja nisi me kesh
polloverin qe e kish gjujt tash e lypke me vesh
valla qitash Mihane une per ziti jom tesh
nuk po muj as me kesh se ti M’kalle

Per ty mihane poezi kom shkru
e kom ble kerrin e shpejt veq me tu afru
pash ni Zot ti mihane kqyrem veq niher mu
Si me kon e vetmja femen une qashtu po tdu

Mihane kom ni qe ki me shku azil nGjermani
ski ka me shku se edhe Gjermanishten e di
ti kur tshkojsh atje meniher mu ma bon ” QUSSS”
per ty krejt i kisha lon zemer Perveq grus .

refreni 2x:
Mihane Mihane Mihane
Mihane Loqka jeme.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Dj Gimi-O:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë