Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dj Landa

Dj Landa
 • Emri i Vërtetë:
 • Bleranda Rrahmani
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 27 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 24 Qershor 1994
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  140

Dj Landa është këngëtare e njohur. DJ LANDA emri i saj eshte Bleranda Rrahmani, Gjatsia 1,67 pesha 56 kg.
Shquhet si nje nder valltaret me te talentuara te hip hopit Bene pjes ne grupin Maad Linkz te themeluar nga Shqipron Sinani i cili nijihet si koreograf i grupit dhe Dj Landes.Ajo me vallzim ka fillu te merret qysh ne moshen 9 vjece ndersa me pas u be pjes e ketij grupi qe edhe njihet si nje nder valltaret me te mire te grupit
Bleranda njihet si DJ femna e pare ne Kosove,ajo ben Muzike neper clube te ndryshme te Kosoves
Maqedonis dhe Shqiperis si dhe shume shpejt edhe ne vendet evropiane. Po ashtu Bleranda perveq ketyre aktiviteteve apo me mire te themi profesioneve ajo ka studiuar per Kriminalistike,si dhe ka punuar si assistente ne Kolegjin Fama.

Më datë 6 Shkurt 2015, Dj Landa & Maad Linkz publikojnë videoklipin "Never Give Up".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0