Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dj Sadi - Ti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


i mledha dy tri rima met kallxu se smuj pa ty
edhe pse te shoh shpesh malli um mer per ata sy
dua te kem pran trupin ton ta ledhatoj
sa her mendoj per ty veq kujtime tmira kujtoj
se je seni ma i mir qe me ndodhi ne kit bot
je e vetmja arsye se jeten tem se jetoj kot
e di kom ni engjell se meriton me ja fal jeten
nashta ajo sum beson amo ja thom veq t verteten
e du me gjith zemer dhe e di se edhe ajo um don
e ai njeri se sum ebson dije se shpejt ka mi ra pishmon
ka me ardh dita se edhe ai dot pendohet
se shum shpejt vjen dita se secili do t'dashurohet
e tanshi e kupton se ai e ka pas gabim
sbon mi mblu ndjenjat ne shoqni mu paraqit trim
po tash ai po pendohet ne ni qik po dashurohet
kthehet knej ka une e ma bon sad qysh dashurohet eee..

ref

ti zemren ma sundon
si engjull po ndriqon
trupin pesh ma qon
veq me ni emrin ton

fjala dashni ni fjal se let nuk thuhet
e kur te fitojsh kit ndjenj osht shum ma mir qe te ruhet
ni her njeri dashuron met vertet e tjerat jon fake
kur e gjan qat person duje deri sa don me dek
se u bo shum zor ni njerit jeten me ja besu
duhet me kqyr shum mir kuj ti pi thu te du
e un jom krenar se te gjeta e te kom ngat
24 or mendoj per ty qdo dit e qdo nat
dua te kem ngat e me nejt edhe ni sahat
dua ta kapi trupin edhe met thash se je shum hot
edhe pse nashti se thom ti duhet me dit kit sen
puthja jote me trullon si me kan i pit me ven
lapsi pe prek letren e i len gjurmt e veta
kapitull i ri te une pa ty sum vazhdon jeta
je e vetmja per mua je ni engjull se e dua
gjith i ni fjalt e tua tum than sa shum te duaNuk kemi video për këtë këngë.


Dj Sadi
Publikimi: 21/10/2010


Dj Sadi - Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti".
3. Video është e këngës "Ti", por nuk këndohet nga Dj Sadi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dj Sadi:


Komente 0