Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dj Sadi - Dear Mama Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Part 1 :

Dear Mama...?
you know? it was a Drama !
like a junkie without marihuana ...
like my self without my Mama !!! (hee)
Sa her zgjohna ne mengjes... gjith e ndjej mungesen tane
s'pi boj kto rima prej qefi po dashnis t'Djalit ndaj Nane. (yeah)
Un Dua të kem ngat met perqaf, me ta jep ni puthje n'faqe...
Por e di qe s'muj... ishalla te pushon Shpirti n'Paqe.. (amin)
Ky bit i kushtohet dashnis si shej qe shum te du
i kushtohet krejt Atyne qe i dojm e s'jon ma ktu,
a pom kuptoni (haa?) E di qe s'jom i vetmi n'kit bot
qe e humbi dikon ,qe e rriti ,e i shkoi n'tjeter bot... (tcheee)
Me mungojn puthjet tua, fjalt e tua, durt e dua...
e senet qe mi the ..kur per jet s'kom mi harrua... ( Nene)

Refreni 2X:

Dear Mama || Ti e din qe me mungon
... dhe kerkush nuk te zavendson ...
Dear Mama || Ti e din qe keq m'ke lon
...por Jeta po vazhdon...

Part 2 :
Pjesa e dyt i shkon ni personi qe un e du, (aha)
Nane? edhe pse ti shkove kurr per jet skem met harru.. (kurr)
Ti m'prune n'kit bot. m'rrite ,m'prune n'gjendjen qe un jom!
e vetem fal teje un i kom Krejt qka i kom ...
Zot? (nigom) e kom ni lutje per ty .. se e di qe ma plotson!
qoja Nanes ni lule n'Gjenet e thuj qe Sadi per jet t'don ... (yeah)
E do te vij dita se edhe une kom me kan me ty (haaa)
e deri ateher te mbaj ne zemer e paramendoj veten me ty... (eeeh)
Tu nejt nen hijen e lisit e une kryt ne prehen ton,
Ti tum fol fjal te mira e tu u kujdes per Djalin ton ...
Tuj m'than ...A thu qka do t'bohet ni dit me ty ?
tum than... Jetoje jeten se sen ska me ardh me ty ....( R.I.P.)Nuk kemi video për këtë këngë.


Dj Sadi
Publikimi: 26/05/2011


Dj Sadi - Dear Mama
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dear Mama".
3. Video është e këngës "Dear Mama", por nuk këndohet nga Dj Sadi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dj Sadi:


Komente 0