Tema: Poezi Për Nënën


Per Ty Nen

sa shum vite ti moj nen
me mund e me djers me rrite .

nent muaj ne bark, tre vite ne dor.
dhe gjith jeten ne zemer.

tani jam rritur per ty mendoj
moj nen e dashur jeten per ty flijoj

e mallengjyer me kujtime lot e hidherime ndoshta dhe gezime ty moj nen moj nena ime me ke rritur me mundime

te falenderoj te uroj gjitha te mirat e botes moj e miira e tokes.

- Poezi nga Djellza Ibraj


- U dërgua nga Djellza Ibra -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Djellza Ibraj


Komente 5