Më mbaj mend (për 1 muaj)


Djemt E Drinit - Moj E Bukura  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Pjesëmarrëse në

Fest Nota e Artë 2012

Komente

Asnjë Koment

08/12/2012

2012-12-07T23:00:00+00:00Me fal dashurin,
te fal lumturin,
te jetojme bashk,
ne qytetin e lasht,
moj e bukura ,moj e bukuraaaa.

Je si melodi,
per zerin tim,
do kendoj per ty,
deri ne agim,
moj e bukura ,o moj si flutuuuuuraaaaa.

Me erdhe prane si nje zog,
them te ze e ste ze dot,
moj e bukura ,o moj si flutuuuuuraaaa.

Her me vjen dhe her me shkon,
them te ze e ste ze dot,
moj e bukura , o moj si fluturaaaaaa.

Kur ti iken prap,
kur vjen serish,
je fllad i leht,
nje keng per ty po nis,
moj e bukura ,o moj e bukuraaaa.

Je si melodi,
per zerin tim,
do kendoj per ty,
deri ne agim,
moj e bukura ,o moj si flutuuuuuraaaaaa.

Me erdhe prane si nje zog,
them te ze e ste ze dot,
moj e bukura ,o moj si flutuuuuraaaa.

Her me vjen dhe her me shkon,
them te ze e ste ze dot ,
moj e bukura ,o moj si flutura.

Me erdhe prane si nje zog,
them te ze e ste ze dot,
moj e bukura ,o moj si flutuuuuraaaa.

Her me vjen dhe her me shkon,
them te ze e ste ze sot,
moj e bukura ,o moj si flutuuuuuraaaa.


Ky tekst u dërgua nga Orsela , Arberi, Esmeralda
Më Shumë Këngë Nga Djemt E Drinit:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet