A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Djemt E Malsis
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Djemt E Malsis is a popular group/singers. Pjesetar te grupit DJEMT E MALESISE jane EVEREST SELIMAJ #djali i malesise dhe FATJON SELIMAJ #tonydolar. Grupi eshte formuar ne vitin 2000 dhe ka pasur si pjesetare nder vite dhe FREDIN DHE FLORIN. DJEMT E MALESISE kane marre pjese dy here ne TOP FEST (2,5) si grup ose singles. Ata bejne nje rryme te tyre muzike...HIP HOP FOLK. Kane dy albume ne treg. XHEMILJA DHE KUSH JENA NA.

Kane zhvilluar koncerte pa fund si brenda dhe jashte SHQIPERIE.
pjesetaret e grupit shpeshhere kane bere dhe kenge vetem ose ne bashkepunim me artiste te tjere...nder me te spikaturat

- malesoret feat SPINXAK (best hip hop) albatrade plus
- kthema jeten feat ALTIN SULKU video
- io che vado via feat AC CALABRIA(italian raper)feat FRANCESCO ARPINO
- Temperature feat DJ CIMI (top fest 5)

TEXTET GJITHMONE BEHEN NGA GRUPI DHE MUZIKAT PO ASHTU...

Në Prill 2005, Djemt E Malsis marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "Gjakun Ta Fal", në bashkëpunim me Besmir Metani.

Më datë 28 Nëntor 2007, Elma Halili publikojnë videoklipin "Dil Nje Here", në bashkëpunim me Djemt E Malsis.

Më datë 21 Shkurt 2009, Djemt E Malsis publikojnë videoklipin "Kush Jena Na", në bashkëpunim me Tony $.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019