Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Djemte E Detit - Perralle Dashurie  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

26/03/2009

2009-03-26T12:41:51+00:00

Muzika:

Valentin Markvukaj

Teksti:

Timo Flloko

Këngë e albumit:

"Epos"
Fshetas si një kusar
i ika dhe e lashë të shkretë
E mora un në krah
mbase t'fundit
here ne jete

Si femij ish dhe besonte
ne perrallat e njemije neteve
ne gjume i pershperita
Fli se enderr eshte kjo jete

Perendojne yjet
zbehen, fiken krejt
Kthehu ti mbaj, premtimin qe me dhe
si mund te harroj
kryet pas mos kthej
kur rralle ne bote
dashurine e gjejme

Ref. Jam shpend stine dhe shtegtoj
kur t'vij Vera prap do kthehem
ere e vjeshtes fryn kam ftohte
Dimri i eger me sjell vdekjen

Fshetas si një kusar
i ika dhe e lashë të shkretë
E mora un në krah
mbase t'fundit
here ne jete

Si femij ish dhe besonte
ne perrallat e njemije neteve
ne gjume i pershperita
Fli se enderr eshte kjo jete

Perendojne yjet
zbehen, fiken krejt
Kthehu ti mbaj, premtimin qe me dhe
si mund te harroj
kryet pas mos kthej
kur rralle ne bote
dashurine e gjejme

Ref. Nese ndodh qiellit te mbes
ne k'te bote ne mbetsh vetem
Me harro se dashuria
nuk eshte shpirt jo
per gjithe jeten

Refreni 1 - Perseritje

Jam shpend stine dhe shtegtoj
kur t'vij Vera prap do kthehem
ere e vjeshtes fryn kam ftohte
Dimri i eger me sjell vdekjen


Ky tekst u dërgua nga Erin Shaholli
Më Shumë Këngë Nga Djemte E Detit:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet