Më mbaj mend (për 1 muaj)

Djemte E Detit - Epos  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika:

Valentin Markvukaj

Teksti:

Gent Demaliaj

Këngë e albumit:

"Epos"

Komente

Asnjë Koment

29/05/2009

2009-05-29T08:40:37+00:00T`parët në luftra gjakun dhanë
Dhe k`to male sa shumë panë
Në lahutë një plak vajton
Për k`to male zë këndon

Këndoj male se sytë s`shikojnë
Malet dhimbshëm zënë tregojnë
Pamë ne bijtë që n`betejë ranë
Pamë ne nënat që si qanë

Ref
Dëgjoj thirrjen e të parëve
Bir ti kokën pas kthe
S`ju harroj kurrë ju o etër
Sa t`jem gjalle mbi k`të dhe
Dëgjoj thirrjen e të parëve
Bir dardanësh ti je
Historia nuk mbulohet
Sa t`ketë jetë mbi k`të dhe

Dëgjoj thirrjen e të parëve
Bir ti kokën pas kthe
Nuk e lajnë gjithë lumenjtë bashkë
Gjakun tuaj mbi dhe
Toka çahet dridhen malet
Çmënden detrat nën re
Mos harroni kurrë o njerëz
Bijtë e kujt jemi ne

4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Djemte E Detit:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet