Më mbaj mend (për 1 muaj)

Djemte E Detit - Beteja E Dhimbjes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Muzika:

Valentin Markvukaj

Teksti:

Gent Demaliaj

Këngë e albumit:

"Epos"

Komente

Asnjë Koment

29/03/2009

2009-03-29T09:36:01+00:00I lindur mes detrash
Ne nete me stuhi
N’betejen e dhimbjes
Jete vdekje njeri
Kaluar shtate detra
Ne rrugen pa kthim
Por kurre nuk do shuhet
Aspak fari im

O Zot, mos me ler te shkoj
Se jam e do jem njesoj
O Zot, une s’dua te rri
Une do lufoj betejen njeri

Shtate qiejt o detra
Sikur zune e thane
Se kjo jete o bir
Eshte oqean
Dhe dhimbja njeri
Jo me nuk me dhemb
Se shpirti o diell
U ngri u be shkemb

O Zot, mos me ler te shkoj
Se jam e do jem njesoj
O Zot, une s’dua te rri
Une do lufoj betejen njeri


Më Shumë Këngë Nga Djemte E Detit:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet