Më mbaj mend (për 1 muaj)

Djemte E Detit - Djemte E Detit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Fillimi i epokes se re
Kur toka me vete flet
Kur muret e dhimbjes u thyen
Me mijera largohen n’det

Kur vete heshtja kishte ze
Kur ditet u kthyen ne nete
Dhe kur lindja ish perendimi
Nje emer i ri vjen ne jete

Fillimi i shekullit te ri
Kur klithmat shponin dhe rete
Kur ish viti 91 atehere linden bijt ne det

Fillimet e eres se re
Une zerin do ngre ne qiell
Qe nga jugu e ne veri
Te na ngriìohe i njejti diell

Ne gur do skalitet
Ne kte dhe ne ate jete
Emri i keshtjelles time
Djemte e te madhit det

Fillimi i shekullit te ri
Kur klithmat shponin dhe rete
Kur ish viti 91 atehere linden bijt ne det

Fillimet e eres se re
Une zerin do ngre ne qiell
Qe nga jugu e ne veri
Te na ngriìohe i njejti diell

Ne gur do skalitet
Ne kte dhe ne ate jete
Emri i keshtjelles time
Djemte e te madhit det

I therras kesaj toke
Ku i kam dhe eterit
Emri i mreterise time
Vjen nga Djemte e Detit


Djemte E Detit - Djemte E Detit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djemte E Detit".
3. Video është e këngës "Djemte E Detit", por nuk këndohet nga Djemte E Detit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Djemte E Detit:


Komente 0