Më mbaj mend (për 1 muaj)

Djemte E Vjoses - Kolazh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Doli hena per kusare dil moj hene
vajç e vodha edhe ardhç dil moj hene (2x)
Mora sharkun e pashait dil moj hene
ja vesha dhender vellain dil moj hene (2x)

Dhender u bere? Dhender u bera
babane e pyete? Babane e pyeta (2x)
Babane e pyeta martohu me tha
martohu me tha, jeta moj eshte sevda.

Dhender u bere? Dhender u bera
mamane e pyete? Mamane e pyeta (2x)
Mamane e pyeta martohu me tha
martohu me tha? jeta moj eshte sevda.

C'emer ti veme djalit o hallo (2x)

C'emer ti veme djalit o hallo (2x)
emer trimi domosdo o dajo (2x)
ti ngjaje skenderbeut o hallo (2x)
te na rroje sa malet o dajo (2x)

C'emer ti veme djalit o dajo (2x)
emer trimi domosdo o hallo (2x)
ti ngjaje skenderbeut o dajo (2x)
te na rroje sa malet o hallo (2x)


Ky tekst u dërgua nga Tani Nga Berati


Akordet:

(Am)Doli (C)hena per kusare dil moj hene Am)
(Am)vajç e (C)vodha edhe ardhç dil moj hene (Am) (2x)
(Am)Mora (C)sharkun e pashait dil moj hene Am)
(Am)ja dhe sharvallen vellait dil moj hene (Am) (2x)

(C)Dhender u bere? Dhender u (Am)bera
(C)babane e pyete? Babane e (Am)pyeta (2x)
(C)Babane e pyeta (Dm)martohu me (Am)tha
(C)martohu me tha, (Dm)jeta moj eshte (Am)sevda.

Dhender u bere? Dhender u bera
mamane e pyete? Mamane e pyeta (2x)
Mamane e pyeta martohu me tha
martohu me tha? jeta moj eshte sevda.

(Am)C'emer ti veme (Am-C)djalit (C-Am)o hallo (2x)
(Am)emer trimi (Am-C)domosdo (C-Am)o dajo (2x)
(Am)ti ngjaje (Am-C)skenderbeut (C-Am)o hallo (2x)
(Am)te na rroje sa (Am-C)malet (C-Am)o dajo (2x)

C'emer ti veme djalit o dajo (2x)
emer trimi domosdo o hallo (2x)
ti ngjaje skenderbeut o dajo (2x)
te na rroje sa malet o hallo (2x)

Djemte E Vjoses - Kolazh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh".
3. Video është e këngës "Kolazh", por nuk këndohet nga Djemte E Vjoses.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Djemte E Vjoses:


Komente 0