Më mbaj mend (për 1 muaj)

Djemte E Vjoses - Vjosa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

(2 herë)
Përmbi Vjosë u rrita,i larë mbi valë
Pashain tënd më bëre,hipur përmbi kalë

(2 herë)
Moj Vjosë,moj Vjosë,përmbi breg të dola
Mëkatet mi trete dhe emrin ta mora

(2 herë)
Në futën mes malesh,ku derdhesh si loti
Këndojmë këngën labe,ku falet dhe Zoti

(2 herë)
Merrëmë në gji,të lagem si shkëmbi
Do ta fal dhe frymën(frymën do ta fal),djemtë e Vjosës lërmi

(2 herë)
Më merrë në krahë,të të them dy fjalë
Frymën do ta jap,djemtë e Vjosës falmë

(2 herë)
Këngësë dhe Vjosës,djemtë labërishte
Nga ty marrin erën dhe bëjnë pogonishte

(2 herë)
Vjosa nga Përmeti,vjen te Tepelena
Anë Memaliaj,ku më lindi nëna
Dhe nga Mallakastra, do të shkojë në Vlorë
Nënës së flamurit,që ti puthi dorë


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001

Djemte E Vjoses - Vjosa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vjosa".
3. Video është e këngës "Vjosa", por nuk këndohet nga Djemte E Vjoses.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Djemte E Vjoses:


Komente 0