Më mbaj mend (për 1 muaj)

Djemte E Vjoses - Nene Tepelene Moj Nene Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Seç më doli gjumi natës
dorën e çova te pena
m'u kujtua kënga labe

(2)
që buron nga Tepelena

Të rrita me pekuli
i'a thot Paro gojë kënge
dhe bilbili ri dëgjon
flet me zemrat e çdo nëne 2

ja dhe grupi Ali Pasha
seç kënduan për Alinë
nënë moj do marr një udhë

(2)
plot me lot ç'na i bush sytë

Përmbi Tepelen-elenë moj
iso kengate getelen
fyometi re merushja
kenge moje kenge syn 2

rit me re blerina bashke
ne bus kamuj labe kenga
taka me per mi tegjoj

(2)
ve bilbili kalter nena

diale ere e tepelenes
klodian rama superine
bieti polo memaljoti
bashke me dritan hajdin 2

kur kendoj ky venime kenga
rit me nalet gemeren
diale mekur me tiq lindja

(2)
biso bajme te gjithe reth

me vjen mall moj me vjene mall
defo tyri tepelena
feky eshte gasomi don
gaku tone kane vene 2

miqte medi fonite fenes
bemrin menje lumi keni
baty mete pokuline

(2)
djemte e vjoses skeme bieni

tepelena feregine
egeneja demri kenges
daj me fote zemra ftohte
NENE TEPELENE MOJ NENE 2


Ky tekst u dërgua nga Nene Tepelene Moj Nene

Djemte E Vjoses - Nene Tepelene Moj Nene
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nene Tepelene Moj Nene".
3. Video është e këngës "Nene Tepelene Moj Nene", por nuk këndohet nga Djemte E Vjoses.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Djemte E Vjoses:


Komente 0