Më mbaj mend (për 1 muaj)

Djemte E Vjoses - Te Parin Do Ta Bejme Djale Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.2 / Votuan:  11

Pa shikoni oren moj oren
Oren sa ka shkuar
Se jam djal i ri moj nene
Jam per tu martuar (2x)

Pa shikoni oren,oren dhe nje here
Nene me jep uraten,qe te dal ne dere. (2x)

Se mos jemi von,moj vone
Nusen per te marre
Do te sjell un sonte,moj sonte
Kete lule te rralle (2x)

Me kendoni saze
Kenge dhenderie
Baba hiqem udhen
Nusen te te bie (2x)

Hajde dil moj nuse
Dil ngadale ne shkalle
Moj lulja e bukur
Moj lulja e rralle
Do te percjell nena,nena me babane
Moj lulja e bukur,moj lulja e rralle (2x)

Po te percjell motra,motra me vellan
Moj lulja e bukur,moj lulja e rralle
Do te djeg shamine
E sdo te jem me djale
Moj lulja e bukur,moj lulja e rralle (2x)

Te parin do ta bejm djal oo
Qe te me krenoj shtepine
Nipi i mire ngjan ne dajo
Nga xhaxhai urtesine
Edhe ti moj nena ime oo
Do te them nje peshperime
Mesoi nuses ninullen time
Qe tja kendoj djalit tim oo
Ti baba mesoi labcen oo
Sic ta mesoj gjyshi ti ne
Kur te rritet te bej lart oo
Te krenoj per laberine
Te krenoj per laberine oo (2x)


Ky tekst u dërgua nga linda aga

Djemte E Vjoses - Te Parin Do Ta Bejme Djale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Parin Do Ta Bejme Djale".
3. Video është e këngës "Te Parin Do Ta Bejme Djale", por nuk këndohet nga Djemte E Vjoses.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Djemte E Vjoses:


Komente 0