Më mbaj mend (për 1 muaj)


DMC aka Babloki - Prap Knej

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prap Knej".
3. Video është e këngës "Prap Knej", por nuk këndohet nga DMC aka Babloki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

DMC aka Babloki - Prap Knej  (Feat. Kobra)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Mixtape: Sna Del Afati"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Kobra aka Helmusi

19/09/2008

2008-09-19T21:40:01+00:00....................
Edhe lujm koqe aha edhe na kapen n'to aha
Edhe lujm koqe aha edhe na kapen n'to aha
Edhe lujm koqe aha edhe na kapen n'to aha
Edhe lujm koqe aha edhe na kapen n'to aha
....................

DMC
....................
Me sinjal e pa sinjal un hajvan e ky hajvan
Si n'TROPOJ edhe n'SKIVJAN zemer gjon e kryt luan
O pidhat t'nones mos harronemi se s'harrohem leht
O pidhat t'nones tonve ju shaj e as tutna as me dek
Kush e futi hunen n'zon temen met aty
Kush e hapi gojen e tha sa po shajka ky
Menojn se nxehna e bona nevrikus
Pse m'gjuhen n'kar e folin do kritikus
Un ja pshurri ment e ftyrat e jau nxjerr ynyrat
Ma mir me kqyr sepse jetoni si ia kan fshi t'mirat
M'vjen gjyhna per do gjyhnah se gjyhnat kan met gjyhnu
Kush t'pruni rap mat mir se t'PERGJAKSHMIT per ju
Kujt ja jap besen besa jem leht nuk thehet
Fjala jem e thon mbrapsht kurr nuk kthehet
E mani me ndegjim kto fjal mkan shti mi than
Kuj mos ti pelqefshim let rrin me ni an
....................

Ref:2 DMC-Kobra
....................
Edhe lujm koqe ahh edhe na kapen n'to aha
Edhe lujm koqe ahh edhe na kapen n'to aha
Edhe lujm koqe ahh edhe na kapen n'to aha
Edhe lujm koqe ahh edhe na kapen n'to aha
....................

Kobra
....................
E nuk asht prall jena trrall budall ta kallim 1 mahall
Je met si peshki neper zall ruju se t'qi ropt plum n'ball
E na ja krisim e na ja nisim na jem qata ta qin dissin
Ik ti shpejt shko thirre fisin qe kapuqin merre plisin
Ade knej ku m'shkon anej DMC - KOBRA kejt i thej
Ku jini repera se s'pju vrej merre hitin qe OK
E sa ma njohin emrin ne ty s'ta njohin nickin
E vete kon dush pidh none per SADIKIN e ARDITIN
ARDIT o vlla ton i kem nda ton e din se me ne ska
Dashnia qe kom un per ty kurr ska mu perqa
E plot bylbyla karanfila menojn menojn qe shtyhen me KATILA
Pom vjen keq skini stila na shendritim si fitila
Do kritikasha bulasha t'kot menojn qe jon si na ma t'fort
Ju ja heki ato zorrt jom virus jom menus per inatqort
Prishtine Gjakove Gjilan e Prizren mu mki gjdo ven
Mos u tut se sjom ne term njeri un jetoj n'problem
....................

Ref:2 DMC-Kobra
....................
Edhe lujm koqe ahh edhe na kapen n'to aha
Edhe lujm koqe ahh edhe na kapen n'to aha
Edhe lujm koqe ahh edhe na kapen n'to aha
Edhe lujm koqe ahh edhe na kapen n'to aha
....................


Ky tekst u dërgua nga Gami ( Llokatro )   Gazmend
Më Shumë Këngë Nga DMC aka Babloki:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet