Më mbaj mend (për 1 muaj)


DMC aka Babloki - Patriotizem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Patriotizem".
3. Video është e këngës "Patriotizem", por nuk këndohet nga DMC aka Babloki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

DMC aka Babloki - Patriotizem  (Feat. Kobra)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Mixtape: Sna Del Afati"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00DMC
....................
Leht permbi dhe 1 SHQIPONJ ka bo fole
Esht krenare per vendin qe ka ajo dallon qenin qe le
Patriotizem e shkrimtar me lirika te forta
Emrin e vendit d'vet ja ka ni le ta nin bota
....................

DMC
....................
Kur po i shoh shum SHQIPTAR t'mbulum jan me lot
Kur e pyeti cka ju gjeti vllai sum don sot
E ndaj dhimbjen me ta se kan par shum perjetime
Merni ngushllime nga ana ime
Esht ftoht dashnia e ka prek interesi
Zotin e thirrim ne lutje se ton kqyrin per veti
Qka na gjeti vdekja ma e vlefshme per ne
Se sa menyra qe na kthej ma mir thom me kan ndër dhe
1 gjak e 1 mbiemer e tash se sheh at valla ma
Nana baba flasin me sy e jo me za
Probleme n'tana ant papunsi e madhe
Cdo familje shqipesh me probleme e halle
Trit qe tregojn me nje madhsi maksimum
Ton mendojnper ikje e thojn ktu ka marr fund
Fmit pa shkollim une e lash 1 këshëllim
Per ata cka e kan ket mendim tanin se asht 1 mesim
....................

Ref: DMC
....................
Qysh s'mendon hiq per komb e as per venin ton
Kjo keng esht per ty edhe mu edhe per te ton
Ky drejtim per drejtsi per tok t'bekume t'SHQIPTARIS
Ktheni dashnin qe keni pas ato t'femiris
....................

Kobra
....................
Lutjet e sinqerta e fjalt e verteta
SHQIPTARI qe nuk gzohet kur i them mir se d'gjeta
O bo shum bot e ftoht spo ka drit as djell
Mikut mat mir i them u takofshim n'han e n'qiell
Shpirt i pavdekshem e i pafat
Ku shkun lutjet e mija qe i bona nat per nat (eeee)
Ku mbetem fjalt prej arit
Prej ILIRVE deri sot sa her u shit SHQIPTARI
Rrugtari i dreqit e ka bo boten piktur
Realiteti i vetem cka shifsh e t'preksh me dur
T'mirat qe i bona asnjiher s'kan dit mi kthy
Se ma shum kem fise po zotin m'dha shperblyse
Se un dot lexoj sat ket drit
Realiten do ta shkruj sat ket nat e dit
E veten teme pys a thu ku do t'me shpije
Ket kang d'zemres mane si kujtim fotografje
....................

Ref:2 DMC
....................
Qysh s'mendon hiq per komb e as per venin ton
Kjo keng esht per ty edhe mu edhe per te ton
Ky drejtim per drejtsi per tok t'bekume t'SHQIPTARIS
Ktheni dashnin qe keni pas ato t'femiris
....................


Ky tekst u dërgua nga www.wowlyrics.com   tonipe456   Gazmend
Më Shumë Këngë Nga DMC aka Babloki:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë