Më mbaj mend (për 1 muaj)


DMC aka Babloki - Kujtimi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtimi".
3. Video është e këngës "Kujtimi", por nuk këndohet nga DMC aka Babloki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

DMC aka Babloki - Kujtimi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Mixtape: Sna Del Afati"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00DMC
....................
1 pllumb i bardh ne shej t'paqes mu afru
Ne engjull te shejt u shendrru foli me mu
Gjuha e tij ish kan kshillimi i rruges ku jom
Tha zemer e ki Sa deti gjon po mos rri me gjethkon
Se krejt m'ran vlerat ashtu mendun plehrat
Ku jon reperat hupen me pak kang tash merrni tjerat
Krejt me hip-hop koha sosht per lek
Sado let bon efekt both qima jom perfekt
....................

Ref:2
....................
Sen nuk osht jeta se kem me dek teton
Un e punoj 1 melodi e le ta nin teton
....................

....................
Me probleme financiare si gjdo shqiptar
E me dal jasht venit tem e mu bo une rrogtar
I dikujna qe munet me bo qysh don aij
Gjithmon i thash vetes kush je ti e di
Vazhdim jetese here tu pas her pa pas
Negativ me shkoll e gjith e me ideja shkova ne klas
Gjithmone tu e bo temen sa pata mundesi
Prej emrit ARDIT u ngjit emri DMC
Linden probleme jo qe s'kisha qa tjeter
Po u shtun edhe ma shum kur ja nisa ka boj veper
U rrita 1 qytet ku aty ska dashuri
Aty te kqyrin njerzt me urrejtje gjelozi
Sen s'pom vyn respekti kur me jepin pa dashni
Un e pava e lexova kush o shok e inaxhi
U bana i keq per te mir dikujna e hiq spo ma nin
Jom i gatum qeshtu ska ndryshim un ket e di
....................

Ref:2
....................
Sen nuk osht jeta se kem me dek teton
Un e punoj 1 melodi e le ta nin teton
....................


Ky tekst u dërgua nga Gjini**   ek123   Gazmend
Më Shumë Këngë Nga DMC aka Babloki:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet