Më mbaj mend (për 1 muaj)

DMC aka Babloki - Babloki U Kthy Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  19

.........................................................
Menojn qe bojn probleme hahaha do patok
Qe e urren zemra e tij mu shty me Bablok
Ju rrzoj per tok i futi n'grop
Ata qe flasin fjal kunder meje jon tkot
Klyshat e vegjel ju rritnu pak
Se hip hop-it shqip un i ndoj kapak
Edhe nkofshi mosh e madhe jom kryeplak
Rrini larg sat muni mos u perzini me gjak
Se un spo thom qe jom ma i miri po mat mir se un nuk ka
Sosht problemi te gangsterit se ton po din mu sha
Ti po shan ai po shan ne po shajm karin na hajn
Po qysh jon vendet e mira veq per veti na i majm
Fantazoj shum mir e mir ec aty shoki
A nuk te hec kurqysh ka deshtim te babloki
Motren ta rroki skom koh per ma t'ngat
Nqofse keni ndonj vrejtje bini edhe grat
.........................................................

Ref:2x
.........................................................
Mendimi i kshillimit esht fitim i dituris
E njejt osht dhe vepra e fjala e DMC-s
Kofsh ti i vetëm n'kofshi edhe truq
Kurr nuk del hup mendimi i dragonit t'kuq (jee)
.........................................................

.........................................................
Sa shum mu kan ba kja e ka ni domethanje
Jeni fije gruri jam kos auto-kombanje
Ju meki ju heki zvun leki jom teki
N'zemer tpreki sikleti ktu i verteti
Sjom pirat deti po jom pirat drejtsie
Qdo gja e booj perfekt e ka shum shije
Sa her e bie sho ftyra gjelozije
Po i veqant osht kur sheh punim D.M.C-je
Ndaq shaj ndaq mos shaj une baj e ti e nin
Jom fantazma qe t'kopi jom super super MC
Ndaq kadal ndaq me shpejtsi s'punoj per TV
Flliqja e repit u ba qe jon hi shum thmi
Kajher po thuhet po luhet me jet diqka pot kruhet
Goja spot shuhet rruga naten ndriqo se spot ruhet
Thuhet e ruhet fjala e artit t'lasht
Se dragoni kur t'qohet tbon dom dasht e padasht
.........................................................

Ref:2x
.........................................................
Mendimi i kshillimit esht fitim i dituris
E njejt osht dhe vepra e fjala e DMC-s
Kofsh ti i vetëm n'kofshi edhe truq
Kurr nuk del hup mendimi i dragonit t'kuq (jee)
.........................................................

.........................................................
yehh hahahaha the mathafacka D.M.c a.k.a Babloki
Mos ma keqkuptoni muziken shqipe
E baj per ata qe jan me probleme njerzt e rrugess
jo per gjethkon shiittt motherfucker
.........................................................


Ky tekst u dërgua nga Tonny A.k.a Babloki   ek123   eGzoon   Gazmend



DMC aka Babloki
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/10/2009


DMC aka Babloki - Babloki U Kthy
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Babloki U Kthy".
3. Video është e këngës "Babloki U Kthy", por nuk këndohet nga DMC aka Babloki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga DMC aka Babloki:


Komente 0