Më mbaj mend (për 1 muaj)

DMC aka Babloki - Jehona E Shqipes (Feat. Kobra)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  54

Ref 2x:
Ka ra u shkurtu orari dites
Ska sen ma te mir se jehona e shqipes
Me kon shqipfols e me kon patriot
Qdo gja qe ta don zemra ta jep i madhi zot

DMC:
O jom shqiptar shqiponjen nkrah e kom edhe tatu
Qdo rac qdo lloj njeri si takon me mu
Prejardhja jeme i ka rrajt e thella
Une korri pse se du me marr qa mjella
E mor trull trulli jem shqiptar
Une per ty derdhi gjak n'dhe dashni o krenar
Gjdo komb ka terheqje me modifikim
E kombi im osht komb qe mban veq ni qendrim
Si lakmojm kujt si dorzohem kujt
N'ven tem po lakmojn shum njerz shum t´huj
Boll po munohen edhe mem rremby
Po jav la kit porosi si ty edhe ty
Ngjyrat Kuq e Zi osht frymzim i Kastriotve
Na jem ardhmerija e pikave t'lotve
Jom nacionalist i dhanun mas tradites
Me emocion te madh nije Jehonen e Shqipes.

Ref 2x:
Ka ra u shkurtu orari dites
Ska sen ma te mir se jehona e shqipes
Me kon shqipfols e me kon patriot
Qdo gja qe ta don zemra ta jep i madhi zot

Kobra:
E kraht e shqiponjes vlerat e shkronjes
Sh shqiptari shqiptart përtej thonnjës
Kom gjak ILIRI si guri i atdheut
Une foli shqip se jom bir i SKËNDERBEUT
Fjalen sta kthej nana memedhe baba atdhe
N'zemer te kom edhe nër dhe
Aty ku frymoj jetoj n'adrenalin
Krejt boten ma japshin se ndrroj me shqiptarin
Shqiponja qendiset me dy krah ne fluturim
Te dua ne mengjes ne mbrëmje e në agim
Dheu im i t'parve tmi e i stërgjyshav
Fluturoj ne poezi si kraht e dallendyshav
Permbi tok t,bekume jon tshkrume kto fjali
At'her nuk shitet qmohet ma shum se flori
Ruje qe ta dha zoti e ta rujten tpart
Kejt i respektoj nzemer i kom shqiptart

Ref 2x:
Ka ra u shkurtu orari dites
Ska sen ma te mir se jehona e shqipes
Me kan shqipfols me kon patriot
Qdo gja qe ta don zemra ta jep i madhi zot


Ky tekst u dërgua nga  Bardhi   LukinjoDMC aka Babloki
Featuring: Kobra aka Helmusi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2009


DMC aka Babloki - Jehona E Shqipes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jehona E Shqipes".
3. Video është e këngës "Jehona E Shqipes", por nuk këndohet nga DMC aka Babloki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga DMC aka Babloki:


Komente 0